Publikujeme

Základní pravidla, jak vytvořit ideální obývák pro relax i zábavu

„Vy nemáte televizi? A kam máte směrovaný gauč?“ zaznělo v jednom sitcomu. Nemá cenu si lhát, že se většina lidí na televizi doma nedívá. Patříte-li mezi ně, tím spíše byste měli dodržet pár základních pravidel, která vám umožní v místnosti, kde trávíte hodně času, „lépe dýchat“. Zařiďte si obývací pokoj podle základních pravidel Feng-shui, které zná specialistka na tento obor, Sylvia Martina Malíková. Není to tak těžké.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 28. 4. 2015

Vyladěná předsíň vnese energii do života, rozházené boty rozhodí i váš život

Když vstoupíte hlavním vchodem do svého domova, co nejdřív upoutá vaši pozornost? Jsou to rozházené boty za dveřmi, ostrolistá rostlina nebo vás „vítají“ dveře na toaletu? Charakter vstupního prostoru má velký vliv na proudění energie a na to, jak se doma cítíte. Vchodovými dveřmi k nám totiž vcházejí nejen lidé, ale i energie.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 12. 3. 2015

Designérka radí: Jak vylepšit tyto předsíně

Předsíň je brána našeho domova. I ona určuje, zda u nás bude vládnou pozitivní nálada a energie, zda se nám bude dobře bydlet nebo zda se chaos věcí přelije i do našich životů. Lektorka a specialistka na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám okomentovala konkrétní předsíně: Které jsou dobře zařízené, které naopak potřebují předělat?

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 12. 3. 2015

Inspirace: 5 rad, jak si zařídit pohodovou koupelnu podle Feng-shui

Přemýšlíte o novém designovém koupelnovém závěsu? Než si ho pořídíte, zkontrolujte si, zda vám nekape kohoutek a jestli má váš koš na prádlo pořádné víko. To jsou momenty, které vám v koupelně budou krást energii. Jak energeticky vyladit koupelnu, ví specialistka na učení Feng-shui Sylvie Martina Malíková.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 13. 1. 2015

Co je na těchto koupelnách špatně?
Nechali jsme je zhodnotit designérku

Znáte to, někdy vstoupíte do místnosti a něco vám nehraje. I když je krásně zařízená, necítíte se v ní dobře. Jindy naopak se i v neuspořádaném prostoru uvelebíte, a je vám fajn. O našich pocitech rozhodují energie v prostoru. Každý architekt či designér se vám bude snažit vytvořit nejen praktické, ale i příjemné prostředí. Pokud je pro vás harmonie prostoru tím hlavním kritériem, pak vás pravděpodobně osloví čínské učení Feng-shui, které se snaží nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Vybrali jsme pět koupelen a odbornice na Feng-shui Sylvie Martina Malíková nám tak v na konkrétních příkladech ohodnotila, které koupelny jsou pro člověka příjemné, harmonické, kde naopak jsou chyby.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 13. 1. 2015

Pracovní kout pod postelí? Děti se budou cítit ohrožené aneb Jak zařídit dětský pokoj

Některé dětské pokojíčky bývají „vymazlené“ do detailu, jindy je pokoj pro nejmenší trochu skladištěm nábytku, který se nám už jinde nehodí. Děti jsou ale na disharmonii nebo špatný výběr barev velmi citlivé. Jak dětský pokoj zařídit, aby v něm dětem bylo hezky, radí specialistka a lektorka Feng-shui Sylvie Martina Malíková.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 12. 12. 2014

Ideální obývák? Zařiďte ho podle data svého narození!

Potřebujete se zabalit do teplého plédu a koukat do ohně v krbu? Nebo vás naladí vyzývavý abstraktní obraz na stěně? Podívejte se, jaký element k vám patří – a budete hned vědět, jak si ideálně vybavit obývací pokoj či svůj kout doma.

Může souviset datum narození s tím, jak bydlet? Ano! Specialistka na Feng-shui Sylvie Malíková to během let praxe poznala, pochopila a mnohokrát si ověřila.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 30. 11. 2014

Potřebujete zachránit manželství? Upravte si kuchyň podle intuice!

Prastaré učení Feng-shui učí, jak zařídit domov tak, abychom se v něm cítili dobře. V harmonicky zařízené kuchyni se vám bude nejen skvěle vařit, ale i malé změny v této obvykle energeticky komplikované zóně vám mohou třeba zachránit vztah.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 18. 11. 2014

Jste pořád nemocní? Možná za to mohou špatné bytové dekorace

Špatně vybrané bytové doplňky mohou podle Feng-shui zničit domácí pohodu, ba i zdraví. Naučte se základní pravidla, díky kterým tomu předejdete.

Určitě máte tu zkušenost – vnímáte, že vám v bytě něco neladí. Pak stačí něco přeskládat, něco odstranit a rázem získáte harmonický prostor. Nejde však jen o pocit harmonie a útulnosti, podle Feng-shui mají interiérové doplňky i vliv na vztahy v rodině a na zdraví.

Celý článek je na webu www.living.iprima.cz.

Datum 11. 11. 2014